Описание
Народний дівочий хор "Ліра " Львівського Національного університету імені Івана франка
Диригент - Оксана Мельничук
Хормейстер - Анна Намерко 1999 рік - на базі філологічного факультету, почав формуватися хор зі студенток - любителів хорового співу. Наслідком кропіткої, творчої роботи став звітний концерт хору, що відбувся у травні 2002 року у приміщенні Будинку органної та камерної музики. Хор успішно презентував виконання перлини світової музики – Стабат Матер Дж Перголезі та низки українських народних пісень. Вже тоді студентський колектив виступає під промовистою назвою «Ліра» - символа музичного мистецтва в усьому світі, що в свою чергу надихало до творчої відданої праці серця й душі співачок. Активна концертна діяльність, постійна цілеспрямована робота хорового колективу над удосконаленням своєї виконавської майстерності, цікавий репертуар зробили «Ліру» одним з провідних аматорських студентських хорів, в якому прагнули співати все більше закоханих у співоче мистецтво дівчат.
І ось, у 2004 році дівочий хор стає загальноуніверситетським мистецьким колективом, у якому співають студентки та аспірантки з різних факультетів університету, що творять духовний пласт національної культури та щедро діляться ним з усіма поціновувачами української пісні.
Народний дівочий хор «Ліра» - бажаний гість та учасник численних міських свят, конкурсів та фестивалів: 2002 рік - Лауреат фестивалю мистецтв «Сурми звитяги». 2006 рік - Лауреат VI міжрегіонального фестивалю-конкурсу «Пісні незабутого краю», 2008 - учасник I Міжнародного фольклорного фестивалю «Весна – 2008» (Львів).
2011 – ІІІ регіональний хоровий фестиваль «Хваліте Господа з небес»
Учасник щорічних фестивалів хорового мистецтва – «Співаймо канон», «Жайвір скликає друзів», «Великодні дзвони». У 2011 р. «Ліра» здійснює успішне гастрольне турне країнами Європи (Польща, Чехія, Австрія). Українська хорова музика у виконанні «Ліри» звучить у стінах Віденської опери. «І за тисячі кілометрів від рідної домівки «Лірі» під силу завойовувати серця слухачів» - з захопленням пише газета «Високий замок» (6.07 2011).
У 2012 та 2013 рр. бере участь у XVII та XVIII Міжнародних фестивалях східнослов’янської коляди (Польща, Люблін).
Восени 2013р. стає Лауреатом (І Премія) міжнародного музичного фестивалю у Греції (Неос Мармарас).
Велика любов до Батьківщини, вболівання за кращу долю свого народу не залишає байдужими лірниць: у травні 2014 року, вони беруть участь у Всесвітній спільній молитві «За Україну, Мир і Спокій» на горі Хом як (с.Буковель, Івано-Франківської області), яку організувала відома співачка та громадський діяч Руслана Лижичко. За досягнення в розвитку аматорського мистецтва, відродження й примноження надбань національної культури, художньої спадщини українського народу та високий рівень виконавської майстерності у 2009 році дівочому хору «Ліра» було присвоєно почесне звання «Народний».
Важливим моментом у зацікавленні та зростанні професійного рівня хору належить підбору репертуару, завдяки якому розвиваються природні голосові та слухові дані співачок, їхній художній смак, виховується загальна музична культура.
За свою п,ятнадцятирічну діяльність колектив суттєво наповнив та урізноманітнив свій репертуар – це твори духовної музики, численні обробки народних пісень, авторські твори класиків європейської та української музики, сучасних композиторів: Дж.-Б. Перголезі, А. Вівальді, Г. Форе, М. Лисенка, М. Дилецького, С. Людкевича, М. Леонтовича, Б. Фільц, І. Шамо, Ю. Антківа та багатьох інших.